ERE, çeşitli idareler ve kuruluşlar için bir çok genel inşaat projesi yürütmüş ve başarı ile tamamlamıştır.

Tamamlanan işler arasında PTT için hizmet binaları, Milli Savunma Bakanlığı için hangarlar ve çeşitli yapılar, özel sektör için iş merkezleri ve ABD Hükümeti için Sinop, Balgat (Ankara) ve İncirlik (Adana) Hava Üsleri’nde çeşitli yapılar yer almaktadır.

Bu gruptaki işlerin önemli bir bölümü, “U.S. Corps of Engineers” için özel şartnamelere uygun ve yine aynı kuruluşun kontrolörlüğü altında tamamlanmıştır.

ERE, endüstriyel tesis inşaatı konusunda da faaliyet göstermektedir. Sivas Demir Çelik Tesisleri, Sivas Demir Çelik Fabrikası ve Haddehane Tav Fırını, Balgat Amerikan Üssü Süt Fabrikası bu tesisler arasında yer almaktadır.

SİVAS DEMİR ÇELİK TESİSLER

400,000 ton yıllık kapasiteli Türkiye’nin en modern haddehanesine sahip bu tesisin yapımında 900,000 m3 hafriyat, 750,000 m3 dolgu, 42,000 m2 kalıp, 2,400 ton betonarme demiri, 37,000 m3 beton, 4,000 ton çelik imalat montajı ve 36,000 m2 alüminyum kaplama gerçekleştilmiş ve 20 bar basınçlı 27km isale hattı tamamlanmıştır.

SİVAS DEMİR ÇELİK FABRİKASI, HADDEHANE TAV FIRINI

Bilgisayar kontrollü ve yürüyen tabanlı fırın imalatında, 450 ton hassas makine montajı ve 500 ton teknolojik çelik konstrüksiyon imalatı ve montajı yapılmıştır.

BALGAT AMERİKAN ÜSSÜ, SÜT FABRİKASI

Tam otomatik bu tesis, 2,000 lt/saat süt ürünleri üretim ve paketleme kapasitelidir. Pnömatik kontrollü sistem; süt, peynir, dondurma, yoğurt üretim ve paketleme ünitelerinden ile, HTST metodu ile pastörizasyon sisteminden oluşmaktadır.

insaat_1

ERE, deniz yapılarında da değerli referanslara sahiptir. NATO ve Türk Deniz Kuvvetleri standartlarında tamamlanan bazı projeler şunlardır;NATO Gölcük İskelesi ve Deniz Yapıları

NATO GÖLCÜK İSKELESİ ve DENİZ YAPILARI

Proje kapsamında toplam 248m yeni iskele inşa edilmiş ve 147m uzunluktaki mevcut iskele yenilenmiştir. 2 adet 75 tonluk yanaşma dolfeni ile 2 adet JP-5 yakıt tankı ile iskele tesisleri tamamlanmıştır.

YOLLUCA İSKELESİ

Türk Deniz Kuvvetleri için gerçekleştirilen bu proje kapsamında, hiçbir ulaşım imkanı olmayan bir ada; kara, hava ve deniz ulaşımına sahip her türlü altyapı sistemi tamamlanmış bir iskan tesisine dönüştürülmüştür.

insaat_2

ERZİNCAN KONUT PROJESİ

ERE, 1992 yılında meydana gelen güçlü ve tahrip edici depremden sonra yeniden inşa edilen Erzincan’da, 464 konutluk projeyi 15 ay içinde tamamlanmıştır. Bu proje kapsamında tüm altyapı işleri, yollar ve çevre düzenlemesi de dahil olmak üzere tüm saha işleri ve ve harici işler tamamlanmıştır. Dünya Bankası tarafından finanse edilen bu projede, FIDIC şartlarına göre hazırlanan mukavele dökümanlarına göre toplam inşaat alanı 54,000m2 dir.

insaat_3

BURSA KONUT PROJESİ

Türk asıllı Bulgar göçmenleri için ihale edilen bu proje, 22,000m2 alanda ve 24 bina halinde gruplanmıştır. Saha işleri’nin yanısıra, altyapı ve servisler de proje kapsamındadır. ERE, 615 konut ve 48 bodrum yapımı için tünel kalıp sistemi uygulamıştır. Toplam inşaat alanı 33,000m2 dir.

insaat_4

Go to Top