ERE Şirketler Topluluğu

Enerji

Telekom

Savunma Sanayii

Hava Trafik Kontrol

İnşaat

 

English

Ana sayfa

Kalite Politikamız

Kısaca ERE

Şirketlerimiz

ERE Hidroelektrik A.Ş. ve ERE Elektrik Üretim A.Ş. şirketlerimiz, Mayıs 2007 tarihi itibarı ile EnerjiSA A.Ş.'ye satılmıştır.

Eylül 2005 ayında imzalanan sözleşme ile bir adet DVOR Sistemi Adnan Menderes Hava Alanı'na Ekim 2006 ayında monte edilmiş olup, Geçici Kabulü Ocak 2007 ayında yapılmıştır.

Yayınlar - Arşiv

Insaat

Enerji

Hava Trafik Kontrol

Eser


Bugün 44. yaşını kutlamakta olan ERE, faaliyetlerine 1975 yılında kurulan ERE Mühendislikle başlamıştır. ERE sonraki yıllarda tüketici pazarına yönelik olarak telekomünikasyon, savunma sanayii, enerji ve otomotiv sektörlerinde rekabet altında başarılı bir şekilde çalışan işletmeler kurmuştur.

1996 yılına kadar telekomünikasyon taahütlerinde Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri olan ERE, gerçekleştirdiği başarılı taahhüt işlerinden sonra, bu alanda Türkiye'nin önde gelen telekomünikasyon işletmecilerinden biri durumuna gelmiştir. 1996 yılında gelir paylaşımı modeliyle Ankara’da kurduğu Uydu Yer İstasyonu ile işletmecilik faaliyetlerine başlayan Ere, 2000'li yılların başında telekomünikasyon alanında Türkiye'de gündeme gelen serbestleşme/özelleştirme çalışmalarının içinde yer almış ve ERE Grubu şirketlerinden Eser Telekom, Telekomünikasyon Kurumu’ndan Şubat 2002'de "Internet Servis Sağlayıcılığı ile Uydu İşletmeciliği Hizmetleri"; Mayıs 2004’te de "A Tipi Uzak Mesafe Telefon İşletmeciliği" için Telekomünikasyon Ruhsatlarını almıştır. 35 yılı aşan sektör deneyimi ile alanlarında uzmanlaşmış Türkiye'nin en tecrübeli yönetim kadrosuna sahip Eser Telekom, Ankara Merkez ve İstanbul ofislerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Ulusal ve Uluslararası Telekomünikasyon sektörünün dinamiklerini yorumlayıp buna göre çözüm ve hizmet üretmedeki üstünlüğü , uluslararası şebekeler konusundaki hakimiyeti ile Türkiye Telekomünikasyon Sektörünün en güvenilir işletmecilerinden olan Eser Telekom halen,

• Uydu Haberleşme,

• Uluslararası Trafik Taşıma,

• Internet Servis Sağlayıcılığı

• Mobil Katma Değerli Servisler

konularında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Aynı şekilde 1980'li yılların başlarında özel teşebbüsün enerji sektöründe faaliyet göstermesine müsaade edilmesinin ardından ERE, ülkemizin geleceğinde belirleyici niteliği olan enerji sektöründe İşletmeci ve Yatırımcı firma olarak yerini almıştır. Yap-İşlet-Devret Modeli kapsamında gerçekleştirilen Suçatı Barajı ve HES ile başlayan enerji yatırımları, serbest elektrik piyasası modeli kapsamında Üretim Lisansları ile gerçekleştirilen projeler ile devam ettirmiştir. Bu kapsamdaki projelerin ilki olan Birkapılı HES projesi 28 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak Mart 2004 tarihinde işletmeye geçmiştir. Bir diğer proje olan Gazipaşa Enerji Grubu Projesi Kasım 2006 tarihinde işletmeye geçmiştir. ERE'nin son projesi olan Kandil Enerji Grubu için EPDK'nun 9 Mart 2006 tarihli Kararıyla, 49 yıllık Üretim Lisansları alınmıştır.

Mayıs 2007 tarihi itibarı ile bu işletmelere sahip olan ERE Elektrik Üretim A.Ş. ve ERE Hidroelektrik Üretim A.Ş. isimli şirketlerimiz, ENERJİSA A.Ş.'ye satılmışlardır. ERE yeni şirketleri ile Türkiye enerji piyasasında çalışmaya devam etmektedir.

ERE, uluslararası firmalarla başarılı bir şekilde sürdürülen iş ortaklıkları sayesinde gerek yurtiçi, gerek yurtdışı pazarda itibarlı bir konuma sahip olmuştur.

ERE, tüm taahhüt ve işletme projelerinde modern yönetim teknikleri kullanmakta, en iyi kalite malzeme ve işçilik kullanarak projeleri zamanında tamamlamayı temel şirket politikası olarak benimsemektedir. Misyonumuz, şirketimizin çalıştığı faaliyet alanlarında, ulusal ve uluslararası yasa ve yönetmeliklere uygun çalışarak işveren/müşteri memnuniyetini sağlamak ve başarılarımızı devam ettirmektir.

İnsan Kaynakları

Enerji Referanslarımız:

Yayınlar:

Telekom:

ERE/ESER Telekom

Savunma:

Hava Trafik

Inşaat: